انقلاب اسلامی توان مدیریت جهانی اسلام را ثابت کرد
تاریخ انتشار : خرداد ۴, ۱۳۹۸ ۳:۴۸ ق.ظ
 
حجت الاسلام محمدی پور با اشاره به تاثیر هم صحبت و هم نشین بر روح و روان انسان، بیان داشت: اگر انسان قرآن را به عنوان هم نشین خود برگزیند و با قرآن انس بگیرد و آیات قرآن را زیاد تلاوت کند، روح انسان جلا پیدا خواهد کرد و عملکرد او خدایی خواهد شد.
 انقلاب اسلامی توان مدیریت جهانی اسلام را ثابت کرد
"کوثر ورامین" - -

انقلاب اسلامی توان مدیریت جهانی اسلام را ثابت کرد 

حجت الاسلام و المسلمین سید امیر محمدی پور، در همایش «حیات بشریت در پرتو معنویت دینی» که صبح امروز در مدرسه علمیه کوثر خواهران ورامین برگزار شد، با اشاره به آیه ۲۹ سوره زمر به تبیین ویژگی های انسان توحیدی از منظر قرآن پرداخت و اظهار داشت: در این آیه دو انسان از دو نگاه به تصویر کشیده شده است. یک انسانی که خدایان مختلف بر او حکمرانی می کنند و گرایش های مختلفی در او وجود دارد! گاهی خدا پرست است، گاهی هوا پرست است و چنین انسانی هیچ گاه از استرس رهایی ندارد و هیچ گاه وظایفش را کامل انجام نمی دهد.

وی افزود: اما انسانی که یک خدا دارد، فقط بندگی خدا می کند و هیچ گاه تسلیم گرایش های حیوانی و پست نمی شود. اطاعت خداوند یکتا او را به آرامش می رساند و بدین طریق سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود می کند چرا که نه ترسی از آینده دارند و نه غصه ای از گذشته می خورد.

حجت الاسلام محمدی پور با اشاره به تاثیر هم صحبت و هم نشین بر روح و روان انسان، بیان داشت: اگر انسان قرآن را به عنوان هم نشین خود برگزیند و با قرآن انس بگیرد و آیات قرآن را زیاد تلاوت کند، روح  انسان جلا پیدا خواهد کرد و عملکرد او خدایی خواهد شد.

استاد اخلاق حوزه در ادامه با بیان روایتی از امام حسین(ع)، گفت: در فرازی از این روایت حضرت می فرمایند «مردم بنده دنیا هستند» یعنی حقیقت دنیا همان چیزی است که خداوند متعال در سوره آل عمران آیه ۱۴ می فرماید «زین الناس حب الشهوات» یعنی عشق به شهوات اعم از شهوت به کیسه های طلا، وسیله نقلیه، دامداری و… می تواند انسان را از هدف اصلی که عبودیت و بندگی است، غافل کند و زمانی که انسان در زمینه مسائل مادی با دیگران مسابقه می دهد هیچ گاه روی آرامش را نخواهد دید.

حجت الاسلام محمدی پور در ادامه با اشاره به تلاش غربی ها برای ناکام جلوه دادن دین در مدیریت جامعه و سعادت بشری، افزود: سران کفر تلاش کردند تا به مردم بگویند با دین نمی شود زندگی کرد و به سعادت دنیوی و اخروی دست یافت اما جمهوری اسلامی ایران ۴۰ سال است که به دنیا فهماند و ثابت کرد؛ نه تنها زندگی در پرتو دین سعادت به همراه خواهد داشت بلکه دین می تواند مدیر تمام امور دنیوی و اخروی انسان ها باشد.

استاد حوزه علمیه با بیان این که قرن جدید قرن اسلام است، گفت: سیستم مدیریتی کمونیسم که قبلا در جهان حاکم بود شکست خورد و امپریالیسم نیز با همه ادعاهایی که دارد در حال شکست است اما گفتمان انقلاب اسلامی ثابت کرد که توان مدیریت جهانی را دارد لذا در حال حاضر گفتمان جدیدی که مردم به آن روی آورده اند گفتمان اسلام است.

وی افزود : عصر حاضر، عصر طلایی معنویت و نورانیت است تا انسانها به کمک نور توحید و معنویت به آرامش برسند و به واسطه آرامش واقعی، خدا را عبادت کنند.

حجت الاسلام محمدی پور در ادامه با اشاره به نامه ۳۱ نهج البلاغه پیرامون تربیت فرزند، اظهار داشت: امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در این نامه می فرماید؛ در دوران کودکی ابتدا اعتقادات را به فرزندان خود بیاموزید سپس الفاظ قرآن کریم را به آنها بیاموزید و بعد احادیث را برایشان بیان کنید و همزمان با رشد و بزرگ شدن کودکان حلال و حرام الهی را به آنها بیاموزید تا فکر و ذهن فرزندانتان با اعتقادات اسلامی رشد کند.

استاد اخلاق حوزه با اشاره به اثرات مخرب اجرای پنهانی سند ۲۰۳۰ در مدارس، گفت: طبق بیانات رهبر انقلاب اسلامی اجرای سند ۲۰۳۰ یعنی تربیت سرباز برای غرب. طبق این سند فرزندان ما نباید قرآن، حدیث و آموزه های دینی را بیاموزند و به زعم خود می خواهند با رقص و آواز بچه ها را شاد نگه دارند!

وی افزود: باید سیستم آموزشی فعلی را تغییر داد، باید سیستم آموزشی با آموزش قرآن، احکام شرعی و حلال و حرام الهی مانوس شود تا روح فرزندانمان پر از معنویت شود و به آرامش، شادی و نشاط واقعی دست یایند.

حجت الاسلام محمدی پور در پایان خاطرنشان کرد: مسیر معنویت مسیر جدیدی است که دنیا دارد آن را تجربه می کند زیرا با معنویت می شود خانواده و دنیا را مدیریت کرد. کسانی که تاثیر معنویت در زندگی را تجربه کرده اند هیچ گاه در زندگی به بن بست برخورد نکرده و نخواهند کرد

کد مطلب: 2092