هدف عالی همت انسان را بالا خواهد برد
تاریخ انتشار : مهر ۱۶, ۱۳۹۶ ۵:۴۴ ب.ظ
 
مدیر مدرسه علمیه کوثر گفت : انسان باید هدف عالی داشته باشد ، وقتی هدف عالی باشد همت زیاد می شود ، باید در افکار تغییر ایجاد کرد ، باید باور کرد که قیامتی است .
 هدف عالی همت انسان را بالا خواهد برد
"کوثر ورامین" - -

 

برگزاری اولین جلسه اخلاق سال تحصیلی جدید .

طاهره شاکری مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین در اولین جلسه اخلاق مدرسه علمیه کوثر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و آرزوی قبول عزاداریها و با اشاره به تفاوت عیار ایمان افراد بیان کرد : عیار ایمان به اعتقاد افراد بر می گردد .

وی افزود : اگر تفکرات و جهانبینی افراد ، فقط محصور در زندگی دنیایی نباشد و اعتقاد به معاد در انسان وجود داشته باشد هدف فرد بالاتر خواهد بود .

مدیر مدرسه علمیه کوثر با اشاره به حدیث امام صادق ( ع)که فرموده : ایمان مومن از براده های آهن قویتر است ، چرا که اگر مومن را بکشند و دوباره زنده کنند قلب او تغییر نخواهد کرد گفت : ایمان مومن با هیچ چیز تغییر نخواهد کرد .

طاهره شاکری ضمن بیان درجه ایمان شهدا بیان داشت : شهید حججی نمونه ای از مومن با ایمان است که ایمان او با هیچ شکنجه‌ای خدشه دار نشد چراکه دارای هدف بالایی بود .
وی افزود : همت بالا نشانه ای از جهانبینی قوی است که انسان را خدایی می کند .

شاکری ضمن بیان رشادتهای حضرت عباس( ع) بیان داشت : حضرت عباس( ع) دارای هدف بسیار بالایی است که به زیباترین شکل در راه امام زمانش جانفشانی کردو خدا هم خوب خریداری کرد .

طاهره شاکری با اشاره به تفاوت ایمان مستقر و ایمان مستودع گفت : ایمان مستودع همان ایمان عاریه ای است که نمو نه اش عبدالملک مروان است که که همیشه در مسجد بود و وقتی خبر فوت پدرش را شنید قرآن را بست و گفت : الان زمان جدایی بین من و توست .
وی افزود : عبدالمک چنان به پستی گرایید که وقتی به او گفتند آیا شراب می خوری ؟ گفت شراب که سهل است خون هم می خورم .

مدیر مدرسه علمیه کوثر گفت : انسان باید هدف عالی داشته باشد ، وقتی هدف عالی باشد همت زیاد می شود ، باید در افکار تغییر ایجاد کرد ، باید باور کرد که قیامتی است .
وی افزود : وقتی باور کردیم که قیامتی است «ثم استقامو » ایستادگی می کنیم .

مدیر مدرسه علمیه کوثر گفت : بنده خدا بودن تلاش می خواهد که بدون تلاش هیچ کسی عبد نمی شود .

شاکری ضمن بیان احادیثی از معصومین پیرامون علم مفید اظهار داشت : سپری کردن مدارج علمی بدون کسب معرفت و نور ایمان ، انسان چیزی بدست نیاورده است .

طاهری شاکری در پایان بیان داشت: علت غایی انسان وقتی زیبا شد ، انسان به راحتی بر تمایلات نفسانی خویش فائق می آید .

IMG_20171008_210312

 

کد مطلب: 1387