بهترین دارروها برای درمان ضعف حافظه
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ق.ظ
 
دکتر خراسانی با اشاره روش نادرست تغذیه در برخی کودکان گفت : مصرف مصوناعیات بازار و عدم دریافت کافی ویتامین ها باعث بروز زود هنگام بیماری دیابت خواهد شد بنابراین حذف کامل مواد بازاری را به تمامی افراد توصیه می کنیم .
 بهترین دارروها برای درمان ضعف حافظه
"کوثر ورامین" - -

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مدرسه علمیه کوثر ورامین سرکار خانم دکتر خراسانی متخصص بیماریهای داخلی در جلسه ای که امروز در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد گفت : از سن ۱۸ سال به بعد توصیه می شود که در هر دو سال یک بار هر فردی فشار خود چک کند . فشارهای نرمال زیر ۱۳/۵ است و از ۱۴ به بالا وارد فشار خون بالا می شود .

وی افزود : از سن ۲۰ تا ۵۰ سالگی از کسی فشار خون داشته باشد بیماری ثانویه محسوب خواهد شد و برای آن دنبال علت نیستیم . اما سن فشار خون زیر ۲۰ سال و بالای ۵۰ سال را باید دنبال علت فشار خون باشیم که شایع ترین علت ها هم علل کلیوی و فوق کلیوی است .

دکتر خراسانی گفت : انجام سلف اگزم ( معاینه سینه ها مقابل آینه) از دوران بلوغ و به صورت ماهیانه توصیه می کنیم و انجام ماموگرافی را از سن ۴۰ سالگی بعد توصیه می شود .

این متخصص بیماریهای داخلی گفت : کمبود ویتامین D3 ، منیزیم و روی در خانم ها به طور شایع دیده می شود .

دکتر خراسانی با اشاره روش نادرست تغذیه در برخی کودکان گفت : مصرف مصوناعیات بازار و عدم دریافت کافی ویتامین ها باعث بروز زود هنگام بیماری دیابت خواهد شد بنابراین حذف کامل مواد بازاری را به تمامی افراد توصیه می کنیم .

دکتر خراسانی با اشاره به اصول تغذیه صحیح گفت ؛ در گام اول باید تعادل بین مواد دریافتی و تحرک فرد وجود داشته باشد و کلیه افراد از سن ۳۵ تا ۴۰ سال نیازی به دریافت کالری اضافه ندارند .

وی ادامه داد : مصرف رژیم غذایی غنی از سبزیجات و میوه جات و حذف کامل فست فود ها را به تمامی افراد توصیه می کنیم .

دکتر خراسانی با اشاره به اهمیت روغن های مصرفی خوراکی گفت : باید مصرف روغن را به حداقل برسانید و از بهترین روغن موجود در بازار که روغن زیتون می باشد استفاده کنید .

خراسانی با اشاره انواع کم خونی و درمان آنها گفت : برای درمان کم خونی بهترین قرص های آهن ، قرص های ایرانی است که جذب بالایی دارد اما چون حالت تهوع و دل درد به فرد دست می دهد و نمی تواند تحمل کند از نمونه‌های مشابه خارجی استفاده می کنیم که جذب کمتری دارد ولی حالت تهوع ندارد .

دکتر خراسانی ویتامین E ، فولیک اسد و Bکمپلکس را بهترین انواع ویتامین ها برای تقویت حافظه نامرد و گفت : این سه نوع ویتامین را به زنان بالای ۴۰ سال توصیه می کنیم .
وی افزود: حفظ شعر و حفظ قرآن تاثیر چند برابری در تقویت حافظه دارد تا مصرف دارو ها .

دکتر خراسانی گفت : اکثر بیماریها به دلیل اختلالات غذایی است بنابراین مهمترین عامل حفظ سلامتی در افراد داشتن تغذیه مناسب می باشد .

خراسانی در تعریف کبد چرب گفت : اگر بیش از ۵ تا ۱۰ درصد از وزن کل کبد اگر چربی باشد ، می شود کبد چرب . بیماری دیابت باعث چربی کبد می شود .

وی افزود : ۴ نوع چربی وجود دارد ، تری گلیسرید ، کلسترول ، اچ دل ، ال دی ال . تری گلیسرید ارتباط مستقیم با بیماری قند و کبد چرب دارد . اچ دی ال ، چربی محافظ قند است . و تری گلیسرید زنگ خطر بیماری قند است . کلسترول و ال دی ال چربی غذایی است که در یک فرد عادی اگر از ۱۹۰ به بالا باشد باید فرد دارو دریافت کند و ورزش شروع می کند .

دکتر خراسانی در پایان گفت : تجویز روزه گرفتن برای بیماران را متخصص همان بیماری باید بدهد چرا که اشراف به بیماری و عواقب آن دارد

کد مطلب: 2052