حوزه انقلابی سدی در برابر نفوذ و انحرافات دشمن است
تاریخ انتشار : خرداد ۱, ۱۳۹۵ ۲:۲۸ ب.ظ
 
مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین اسلامی و انقلابی ماندن نظام اسلامی را در گرو انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه دانست و گفت: انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه سدی در برابر نفوذ و انحرافات دشمن است
 حوزه انقلابی سدی در برابر نفوذ و انحرافات دشمن است
"کوثر ورامین" - -

حوزه انقلابی سدی در برابر نفوذ و انحرافات دشمن است

مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین اسلامی و انقلابی ماندن نظام اسلامی را در گرو انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه دانست و گفت: انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه سدی در برابر نفوذ و انحرافات دشمن است.

 

طاهره شاکری، مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا) با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تاکید معظم له به سه وظیفه اصلی طلاب، گفت: علم و تقوا باید دو بال هر طلبه باشد؛ علم بدون تقوا مضر و منحرف کننده است.

 

وی افزود: حضرت علی(ع) فرمودند کسی که درخت تقوا را بنشاند میوه‌های هدایت را خواهد چید؛ انسان در سایه تقوا افزون بر پیشرفت مادی به پیشرفت معنوی هم خواهد رسید.

 

مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین امر به معروف و نهی از منکر را دو فریضه مهم و بزرگ اسلامی و از عمده وظایف طلاب حوزه‌های علمیه برشمرد و تاکید کرد: این دو فریضه مهم در راستای هدایت و راهنمایی مردم بسیار حائز اهمیت است.

 

شاکری درباره توجه ویژه طلاب به بیانات گوهربار و سفارشات ارزنده حضرت علی(ع) در نهج البلاغه، بیان داشت: روحانیان و طلاب معزز با توجه و عمل کردن به سفارشات حضرت علی(ع) می توانند در بالا بردن هدایت سیاسی و بصیرت افزایی افراد جامعه نقش بسزایی را ایفا کنند.

 

وی با اشاره به عزم و نفوذ دشمن در حذف مساله روحانیت از جامعه اسلامی، تصریح کرد: نقش و جایگاه بی‌بدیل حوزه علمیه قم در پیروزی انقلاب اسلامی، سبب تهدید دشمنان به این نهاد انقلابی است که مهم‌ترین عامل ناکام ماندن آنان، حضور همیشگی روحانیت و طلاب در عرصه اجتماعی و خدمت صادقانه به مردم است.

 

مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین با تأکید بر ضرورت انقلابی ماندن نظام اسلامی، تاکید کرد: اسلامی و انقلابی ماندن نظام اسلامی بستگی به انقلابی ماندن حوزه‌های علمیه دارد زیرا انقلابی ماندن حوزه سدی در برابر نفوذ و انحرافات دشمن خواهد بود.

کد مطلب: 696