حوزه های علمیه باید انقلابی بماند
تاریخ انتشار : اسفند ۲۵, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۸ ب.ظ
 
: اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه، «انقلابی» بماند زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.
 حوزه های علمیه باید انقلابی بماند
"کوثر ورامین" - -

رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار اعضای مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه‌ی علمیه‌ی اظهار داشتند : اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان «اسلامی و انقلابی» بماند باید حوزه‌ی علمیه، «انقلابی» بماند زیرا اگر حوزه‌ی علمیه انقلابی نماند، نظام در خطر «انحراف از انقلاب» قرار خواهد گرفت.

 

رهبر انقلاب فرمودند : باید از هرگونه تلاشی برای «انقلاب‌زدایی» از حوزه‌های علمیه احساس خطر کرد ، باید با فکر و تدبیر و برنامه‌ریزی حکمت‌آمیز، با این خطر مقابله کرد تا حوزه‌ی علمیه‌ی قم همواره مهد انقلاب باقی بماند و بینش و حرکت انقلابی در آن توسعه یابد.

 رهبر انقلاب فرمودند : گاه به‌صراحت با اصل انقلاب مخالفت می‌شود اما گاهی غیرمستقیم با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می‌شود که باید در این زمینه حساس بود و تأکید مکرر بر ضرورت هوشیاری در مقابلِ استکبار و آمریکا به همین علت است . علت اصلی مخالفت نظام سلطه با جمهوری اسلامی، ایستادگی ایران در مقابل نظام ظالمانه‌ی جهانی است/ اگر این ایستادگی نباشد هر اسم و شکلی داشته باشید، نظام سلطه با شما مخالفتی نخواهد داشت.

 

 رهبر انقلاب بیان داشتند : اینکه می‌بینید من مسئله‌ی استکبار و آمریکا را تکرار می‌کنم از روی عادت نیست؛ احساس خطر می‌کنم اگر نظام اسلامی در قبال نظم منحطّ جهانی، هویت خودش را از دست داد شکست خواهد خورد.

کد مطلب: 541