شهید مطهری پاره تن اسلام است
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۵ ۵:۱۰ ب.ظ
 
امام جمعه پاکدشت گفت: امام راحل ایشان را پاره تن اسلام معرفی می‌کرد؛ شهادت این عالم والامقام ضربه مهلکی بر بدنه اسلام و انقلاب بود چرا که او آینه تمام عیار اسلام به شمار می‌رفت.
 شهید مطهری پاره تن اسلام است
"کوثر ورامین" - -

به گزارش خبرنگار خبرگزرای رسا، حجت الاسلام محسن لزومی، امام جمعه پاکدشت، امروز در مراسم سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم و با محوریت تفکر و پویایی در عصر حاضر، که در مدرسه علمیه کوثر ورامین برگزار شد، گفت: شهید مطهری از جمله شخصیت‌هایی است که صددرصد مورد تایید و مورد وثوق امام راحل بود و از شاگردان برجسته رهبر کبیر انقلاب به شمار می‌آید.

وی افزود: وجه تمایز  شهید مطهری با هم عصران خود همان بصیرت و دشمن شناسی ایشان است.

حجت الاسلام لزومی اضافه کرد: شهید مرتضی مطهری از متفکران برجسته اسلامی در عصر کنونی به شمار می‌رود به طوری که در مباحث علمی و فکری و معنوی سر آمد هم عصران خویش بود.

امام جمعه پاکدشت با اشاره به اینکه شهید مطهری به خوبی نفوذ فرهنگی دشمن را درک کرده بود، بیان داشت: ایشان با حضور در دانشگاه‌ها و با روشنگری از نفوذ فرهنگ دین گریزی که در بین بعضی از دانشجویان آن زمان رواج یافته بود مانع انحراف آنان شد.

وی در خصوص علاقه امام راحل به شخصیت معنوی و والای شهید مطهری، گفت: امام راحل ایشان را پاره تن اسلام معرفی می‌کرد؛ شهادت این عالم والامقام ضربه مهلکی بر بدنه اسلام و انقلاب بود چرا که او آینه تمام عیار اسلام به شمار می‌رفت.

حجت الاسلام لزومی با اشاره به دیگر ویژگی شهید مطهری، عنوان کرد: ایشان در قلم زنی تنها به تدوین کتب اکتفا نمی‌کرد بلکه در نوشتن با توجه به نیاز جامعه وارد صحنه می‌شد و قلم می‌زد.

امام جمعه پاکدشت در پایان خاطر نشان کرد: خواهران طلبه باید به تاسی از شهید مطهری در زمینه علم آموزی و فعالیت در فضای فرهنگی جامعه بسیار کوشا و بصیر باشند تا موجبات افتخار و سر بلندی نظام جمهوری اسلامی را فراهم آورند.

کد مطلب: 646