طلاب با فعالیت‌ فرهنگی تبلیغی به مقابله با فرهنگ غرب بپردازند
تاریخ انتشار : تیر ۳۱, ۱۳۹۶ ۸:۰۴ ب.ظ
 
مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین با بیان اینکه آگاه سازی مردم نسبت به معارف الهیه از وظایف مهم طلاب است، گفت: روحانیت باید در برابر هجمه فرهنگی غرب به صورت خودجوش به ترویج فرهنگ اسلامی بپردازد
 طلاب با فعالیت‌ فرهنگی تبلیغی به مقابله با فرهنگ غرب بپردازند
"کوثر ورامین" - -
طلاب با فعالیت‌ فرهنگی تبلیغی به مقابله با فرهنگ غرب بپردازند
.

طاهره شاکری مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با عرض تسلیت سالروز شهادت امام صادق(ع)، گفت: امام صادق(ع) به جهت عدم استقرار نظام سیاسی مشخص فرصت مناسبی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و علمی به دست آوردند.

وی افزود: بنابراین دوران امام صادق(ع) را می‌توان عصر جنبش فکری و فرهنگی و برخورد با فرق و مذاهب گوناگون جهان اسلام نامید. مخالفت در این عصر به گونه‌ای بود که بیشترین احادیث شیعه در زمینه‌های گوناگون از امام صادق(ع) نقل شد برهمین اساس مذهب تشیع را مذهب جعفری نام نهادند.

شاکری با تبیین اینکه فقه شیعه عمدتا بر روایات امام صادق(ع) استوار است، ابراز کرد: به همین دلیل شیعیان دوازده امامی را شیعیان مذهب جعفری می‌نامند.

مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین با بیان اینکه اینکه امام صادق(ع) مذهب تشیع را به عنوان یک دستگاه فکری نیرومند و قوی پایه گذاری کرد، گفت: شمار احادیث روایت شده از  امام صادق(ع) و پدر بزرگوارشان از شمار روایات پیامبر(ص) و سایر ائمه معصومین(ع) بیشتر است.

وی درباره جنبش علمی و فکری حضرت، تصریح کرد: امام صادق(ع) با فرصت سیاسی که پیش آمد توانستند علوم مختلف اسلامی و بشری مانند علم فقه، حدیث، کلام، قرائت، تفسیر، طب، ریاضیات و فلسفه را پدید بیاورد.

شاکری ادامه داد: عصر امام صادق(ع) را می‌توان دوران فرق و مذاهب نیز نامید زیرا در اثر برخورد مسلمین با عقاید و آرای اهل کتاب و نیز دانشمندان یونان، شبهات و اشکالات گوناگونی پدید آمده بود.

مدیر مدرسه علمیه کوثر ورامین مسؤولیت و وظیفه طلاب مکتب امام جعفرصادق(ع) در عرصه تبلیغ و نشر معارف اسلامی بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: در عصر غیبت امام زمان(عج) طلاب وظیفه سنگین آگاه سازی مردم نسبت به معارف الهیه را بر عهده دارند بنابراین روحانیت باید در برابر هجمه فرهنگی غرب که دین اسلام را نشانه رفته به صورت خودجوش به ترویج فرهنگ اسلامی بپردازند./

کد مطلب: 1292