امام جمعه موقت ورامین
مسئولان بدانند صرف بیانیه دادن کافی نیست/عملا به فرمایشات رهبری عمل کنید
تاریخ انتشار : آبان ۲, ۱۳۹۴ ۲:۵۵ ب.ظ
 
امام جمعه موقت ورامین در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت:مسئولان بدانند صرف بیانیه دادن کافی نیست/عملا به فرمایشات رهبری عمل کنید.
 مسئولان بدانند صرف بیانیه دادن کافی نیست/عملا به فرمایشات رهبری عمل کنید
"کوثر ورامین" - -

شباهت های دشمنی کفار با قرآن و دشمنی با امام حسین(ع)

به گزارش اسوه، حجت الاسلام سید محسن محمودی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ضمن اشاره به ماه محرم الحرام و تاسوعای حسینی و در ادامه نکات عاشورا و شبا هت های دشمنی ها با قرآن و عاشورا اظهار داشت:در طول تاریخ بسیاری از افراد سعی کردند قرآن کریم را تحریف کنند اما نتوانستند.

امام جمعه موقت ورامین افزود:سعی بر تحریف معنوی و وارونه جلوه دادن حقایق قرآن نمودند،افرادی را درست کردند که حدیث جعل کنند،بیش از ۴۰۰ هزار حدیث جعلی درست کردند تا مردم از حقیقت و نورانیت قرآن جدا شوند،صحابه ساختگی درست کردند.

وی افزود:امام  حسین(ع)،عاشورا و کربلا نیز مورد هجوم دشمنان بود،سعی کردند هدف عاشورا را تحریف کنند،پیام عاشورا مبارزه با طاغوت و ظلم و جور و حاکمیت امامت و ولایت است،روضه های دروغ و حرف های نادرست ،بی اساس و بعضا موهن در بحث عاشورا وارد کردند،دشمن سعی کرده چهره و نورانیت سید الشهدا(ع) را تحریف کند.

حجت الاسلام محمودی عنوان کرد:نکته دیگر تجزیه قرآن توسط بی اعتقادان است که به برخی از آیات قرآن ایمان آورده و برخی را تکفیر می کنند،در مورد امام حسین(ع) نیز همین طور است،ادعای اسلام کردند لکن مقابل فرزند پیامبر(ص) ایستادند.

هیئات عزاداری را تا پاسی از شب به دارازا نکشانند/قمه زنی وهن عزاداری است

این مسئول در خطبه دوم نیز پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مساله شرعی در مورد ایام محرم  ادامه داد: اولا ظهر عاشورا نماز بر عزاداری مقدم است،عزاداری مستحب موکد و نماز واجب و شعار دین است،عزاداران هر کجا هستند به وقت نماز به نماز بایستند.

وی ادامه داد:نکته دوم این است که سیاه پوشی در عزای ائمه مکروه نیست بلکه از شعائر دینی است،بیان حکم دین با مجتهد و فقیه واجد الشرایط است،بله لباس مشکی مکروه است اما استثنائاتی دارد و یکی از آن استثنائات به تاکید مراجع لباس مشکی به عنوان عزای سید الشهدا(ع) است که نه تنها مکروه نیست که شعار شیعه و مستحب است.

حجت الاسلام محمودی  با اشاره به وهن مذهب ادامه داد:این که خواننده ای ترانه ای بخواند بعد مداحی همان را بخواند فقط اسم امام حسین(ع) را بگذارد وهن مذهب است،روش عزاداری باید سنگین باشد،زنجیرهای تیغ دار که خون جاری می کند و روش هایی که حالت خنده و تمسخر می کنند و ابزار دست دشمنان شیعه می شود صحیح نیست که از جمله مصادیق بارز آن قمه زنی است.

وی افزود: دشمنان روی قمه زنی مانور می دهند و در دنیایی که فرهنگ و اعتقادات ما را نمی شناسند به عنوان افراد بی فرهنگ معرفی می کنند،باید هشدار دهید.

حجت الاسلام محمودی با اشاره به طولانی کردن عزاداری ها در برخی هیئات اضافه کرد:هیئات در عزاداری خود تجدید نظر کنند،نباید کاری کنیم که عزادار را خسته کنیم،برخی برای خود اجتهاد می کنند و به دلسوزی علما و مجتهدین بی توجه هستند.

این مسئول ادامه داد:صبح عاشورا دسته را به خیابان بیاورید و عزاداری کنید،روز عاشورا روز مانور شیعه است.
حجت الاسلام محمودی در ادامه با تقدیر از علی اکبرهای زمان در هیئات گفت:باید پیوند فرهنگ شهادت و انقلاب را با محرم محکم کنیم،نباید برخی هیئات را سکولار کنند،ما هیئت سکولار نمی خواهیم.

خطیب نماز جمعه ورامین با تاکید بر عزاداری جمعی گفت: یک عزاداری جمعی و با عظمت بسیار تاثیرگذار تر خواهد بود،چند سالی است عصر تاسوعا عزاداری گسترده و باشکوه جمعی در ورامین برگزارمی شود که با حضور شما باشکوه تر خواهد شد.

مسئولان بدانند صرف بیانیه دادن کافی نیست/عملا به فرمایشات رهبری عمل کنید
حجت الاسلام محمودی با توجه به نامه مقام معظم رهبری به ریاست جمهوری درباره برجام ادامه داد :اشاره معظم له به سوابق و جنایات رژیم امریکا و نظام سلطه به خوبی دیده می شد،امریکا و شخص رییس جمهور امریکا در بسیاری جنایات سهیم است و باید کیفرخواستی در این مورد تنظیم و پیگیری شود.
حجت الاسلام محمودی در حالی که در فریادهای بلند “مرگ بر امریکا” نمازگزاران ورامین شنیده می شد  تصریح کرد:مواضع امریکایی ها نشان داد که آن ها در مذاکره هسته ای با نیت خصمانه خود حاضر شدند نه به نیت حل و فصل منصفانه،البته ملت ایران همواره با صلابت و قاطعیت پاسخ لجن پراکنی های امریکا را داده و ان شاء الله در ۱۳ آبان امسال نیز پاسخ سردمداران رژیم امریکا را خواهند داد.
وی  با اشاره به تاکید رهبری بر اقتصاد مقاومتی گفت: رهبری گشایش اقتصادی و بهبود معیشت و رفع معضلات کنونی را جز با جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی ندانستند،بنده هفته گذشته گفتم امروز هم می گویم ،ما از بی توجهی به خواسته های مردم که ربطی به تحریم ها هم ندارد گله مندیم،امیدواریم مسئولان برای فرمایشات رهبری گوش شنوا و عمل به همراه اظهارات خود داشته باشند.

امام جمعه موقت ورامین تاکید کرد:صرف بیانیه کافی نیست،مسئولان به طور عملی به فرمایشات رهبری و نکات مورد تاکید ایشان عمل کنند.

انتفاضه سوم پایان صهیونیست ها را نوید می دهد/تکفیری ها به بن بست رسیدند

وی با اشاره به آغاز انتفاضه سوم در فلسطین و وحشی گری های صهیونیست ها گفت:در مقابل دوربین ها و رسانه ها فلسطینی ها را می کشند و از طرف دیگر خاخام های یهودی کشتن فلسطینی ها را جایز می شمارند.

وی افزود: آن خاخام کثیف یهودی فتوا می دهد که کشتن فلسطینی ها واجب است اما این ها بدانند انتفاضه سوم پایان صهیونیست ها را نوید می دهد.

خطیب امروز جمعه ورامین در ادامه به پیروزی های جبهه مقاومت در منطقه اشاره کرده و آن را نشانه پایان جریان تکفیری دانست و گفت:پیروزی های اخیر در سوریه و عراق و ایستادگی مثال زدنی مردم یمن نشان از به بن بست رسیدن جریان تکفیری است.

کد مطلب: 20