همایش مهدویت پژوهی با موضوع علل غیبت امام زمان عجل الله
تاریخ انتشار : تیر ۱۷, ۱۳۹۶ ۸:۳۹ ق.ظ
 
دکتر لطفی در این نشست ضمن توضیح مختصری از مباحث قبل اظهار داشت : اثری که امام زمان غایب را توضیح داده ایم و گفته ایم ۵ معنا برای غیبت ذکر کرده اند که ۴ معنای آن کافی نیست و معنای پنجم درست است
 همایش مهدویت پژوهی با موضوع علل غیبت امام زمان عجل الله
"کوثر ورامین" - -

همایش مهدویت پژوهش با عنوان علل غیبت با حضور دکتررحیم لطیفی عضو هیئت علمی جامعه مصطفی و عضو بنیاد مهدویت

دکتر لطفی در این نشست ضمن توضیح مختصری از مباحث قبل اظهار داشت : اثری که امام زمان غایب را توضیح داده ایم و گفته ایم ۵ معنا برای غیبت ذکر کرده اند که ۴ معنای آن کافی نیست و معنای پنجم درست است .

دکتر لطیفی بیان داشت : غیبت یعنی امامی که موجود است و روی زمین است ، مخفی نیست و در میان ما است و دیده می شود و شناخته نمی شود .

عضو هیئت علمی جامعه مصطفی با طرح این سوال که چرا خداوند شخصیت را امام را به ما معرفی نمی کند ؟ بیان داشت :اولین عملی که برای غیبت ذکر شده است از زبان خود پیغمبر است که فرمود خلیفه دوازدهم ما غیبتی طولانی دارد .

وی ادامه داد : در روایت دیگر از صادقین علیه السلام آمده که فرمود : چرا امام غایب است چون گردن ایشان را می زنند .حالا سوال اینجاست که چرا غیبت محقق شد ؟ به خاطر حفظ جان امام .

دکتر لطیفی در ادامه بیان داشت : پس اگر ما منتظر واقعی هستیم باید عوامل خطرساز برای جان امام زمان عجل الله را از ببین ببریم .

این عضو بنیاد مهدویت اظهار داشت : عامل دوم که برای غیبت امام زمان ذکر شده است عدم یار ویاور ؛ منتظر واقعی باید برای امام زمان یار بسازد.

ایشان بیان داشت ؛ حالا سوال اینجاست که آیا ۳۱۳ یار امام زمان تا به حال نیامده اند و در پاسخ باید گفت که ۳۱۳ نفر همگی سرداران سپاه امام هستند که هر کدام باید یک ملت باشند .

وی ادامه داد ؛ حکومت امام زمان عجل الله به وسعت کل جهان است و حکومت به این وسعت باید حلقه اول رهبری آن هر کدام یک ملت باشند .

رحیم لطفی گفت ؛ خود وقوع غیبت هم جزو برنامه الهی است و عدم یار و یاور علت بوده اما علت تامه نبوده است .

رحیم لطیفی سومین عامل غیبت عدم آمادگی جهانیان داشت و عنوان کرد : امام زمان عجل الله به جهان چه کار دارد ؟ حکومت مستضعفان جهانی است .

دکتر لطیفی در پایان بیان داشت : مکتب انتظار مکتب اعتراض است و آدم منتظر همیشه شاکی است .

 

کد مطلب: 1279